

Brussengroep voor kinderen met een bijzondere broer of zus
Brussengroep voor kinderen met een bijzondere broer of zus in de regio Noord Veluwe (Oldebroek, Elburg, Nunspeet).
Ben jij een jonge mantelzorger (tussen 8 en 12 jaar) en heb jij een broer of zus met bijvoorbeeld ADHD, Autisme, Syndroom van Down, of een andere beperking? Dan is de Brussengroep misschien iets voor jou!
Het kan soms best ingewikkeld zijn als je broer of zus ‘anders’ is. In de Brussengroep ontmoet je andere kinderen die in hetzelfde schuitje zitten als jij. Je krijgt tips over hoe je met de situatie thuis om kunt gaan.
Binnenkort start er weer een brussengroep. Deze groep is bedoeld voor kinderen (tussen 8 en 12 jaar) die een bijzondere broer en/of zus hebben. Er komen verschillende thema's aan bod, zoals:
- Gevoelens uiten
- Aandacht en plaats van de brus in het gezin
- Opkomen voor jezelf
- Wat heeft mijn bijzondere broer of zus precies?
We gaan niet alleen praten met elkaar, maar doen ook spelletjes, knutselwerkjes en andere gezellige dingen. We komen zes keer bij elkaar na schooltijd. Voor de ouders/verzorgers is er een ouderbijeenkomst waarin gesproken wordt over de positie en gevoelens van de brus en wat het kind van de ouders nodig heeft om zich goed te (blijven) voelen. Stichting WIEL zal hier ook even bij aansluiten om uitleg te geven over de mogelijkheden die er zijn voor jonge mantelzorgers in gemeente Elburg.
Tijd: elke woensdag van 15.30 uur tot 17.00 uur
Data: 14, 24 en 31 mei & 7, 14 en 21 juni
Plaats: Centrum Jeugd en Gezin Elburg, Lange Wijde 33a, MFC ‘t Huiken
Ouderbijeenkomst: 31 mei 19.30 uur tot uiterlijk 21.30 uur. Deelname is gratis.
Informatie en aanmelden
Bel of mail gerust met CJG Elburg: info@cjgelburg.nl of 0525-788101.
Of neem contact op met de trainers:
Ellis de Zwaan - 06- 20833087 - e.dezwaan@cjgelburg.nl
& Frouke Haitsma - 06-82094055 -f.haitsma@cjgelburg.nl
Kijk ook op onze website voor meer informatie! https://www.cjgelburg.nl/cursussen/brussen-spel-en-praatgroep/